Heeft jouw vereniging ook een banner?

Als je als vereniging spullen van waarde aankoopt, is dit onderdeel van je administratie. Dit moet dus ook worden geregistreerd, maar hoe?

Wanneer gebruiken?

Als je bezittingen aankoopt die een blijvende waarde hebben over meerdere jaren.

Voorbeeld

Je hebt als vereniging geïnvesteerd in twee banners die je neer kan zetten op evenementen. Deze banners kosten €500,- per stuk, en de vermoedelijke gebruiksduur is 5 jaar. Deze banners neem je mee als kapitaal op je inventaris.

Hoe werkt het?

Je hebt de banners gekocht. De rekening van €1000,- komt binnen. Deze uitgaven boek je op de inventarisrekening op de balans. Deze €1000,- is uitgegeven, maar heb je in materiaal als het ware teruggekregen. Jaarlijks wil je ook een deel van deze waarde afschrijven. Benieuwd hoe je dat doet? Dat leggen we volgende week uit!

Meer informatie?

Lees meer over het boeken van je inventaris in onze handleiding: https://www.conscribo.nl/handleiding/Conscribo_boekhouding/Financieel_gebruik/In_de_administratie_boeken/inventaris_boekingen.html