Start vandaag nog jouw gratis proefperiode van 21 dagen

Home » Handleiding
/ Handleiding / Conscribo boekhouding / Financieel gebruik / In de administratie boeken / Voorbeelden
|
|
Artikelen bij: Voorbeelden
Stel dat u vorige boekingsperiode heeft plaatsgevonden en u ontvangt daar nu nog geld van. Als u dit niet verwacht en/of de vorige boekingsperiode is al afgesloten, dan boekt u deze simpelweg op incidentele winsten/verliezen. U kunt deze rekening eventueel specificeren naar boekjaar. Omdat de cijfers van het vorige boekjaar al zijn goedgekeurd, kunt u in geen geval de opbrengsten nog op een andere manier op het vorige boekjaar verhalen.
Had u al wel verwacht dat deze inkomst er aankwam dan maakt in de oude periode een te ontvangen inkomst aan via 'Transacties > te betalen/ontvangen transactie'. Volledige informatie over het werken met debiteuren/crediteuren, kan je vinden in de handleiding: » Gekoppelde boekingen (Te ontvangen inkomsten, Te betalen uitgaves) ![]() Zoals u ziet heeft u nu al inkomsten zonder deze ook daadwerkelijk te hebben ontvangen. In de volgende boekingsperiode blijken de inkomsten toch tegengevallen te zijn. U boekt nu de inkomsten als betaling (1), en boekt het restant weg (2): ![]()
Boek deze in het nieuwe jaar niet weg naar de inkomsten van de activiteit om dezelfde reden als u dat eerder ook niet deed! Eventueel kunt u natuurlijk in plaats van de verrekening, ook de verwachtte inkomsten bijstellen in het vorige boekjaar (indien dit nog geopend is) |